Projekt „Już pływam” - 2012/2013

Projekt „Już pływam” - 2012/2013

W bieżącym roku szkolnym gmina Rzepiennik Strzyżewski po raz piąty uczestniczy w realizacji projektu „Już pływam” organizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego jako jednej z form zagospodarowania wolnego czasu uczniów i propagowanie aktywnego trybu życia. W tej edycji w naszej gminie projekt obejmuje 16 godzinny kurs nauki pływania oraz pogadanki na temat bezpiecznego zachowania się na basenach i kąpieliskach a także zasad udzielania pierwszej pomocy. W zajęciach uczestniczy 70 uczniów klas czwartych:

Szkoła Podstawowa w Olszynach - 20 uczniów
Szkoła Podstawowa w Rzepienniku Strzyżewskim - 14 uczniów
Szkoła Podstawowa w Rzepienniku Suchym - 10 uczniów
Szkoła Podstawowa w Rzepienniku Biskupim - 10 uczniów
Szkoła Podstawowa w Turzy - 16 uczniów

Zajęcia prowadzone są przez instruktorów na krytej pływalni „Fala” w Gorlicach w 10 lub 15 osobowych grupach w okresie od 22 kwietnia do 27 czerwca 2013 roku.

Całkowity koszt realizacji projektu „Już pływam” dla uczniów w naszej gminie wynosi 22336 zł. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach propagowania aktywnego i bezpiecznego spędzania przez dzieci czasu wolnego przeznaczyła na realizację projektu 11996 zł. 6000 zł to pomoc finansowa Województwa Małopolskiego. Wpłata rodziców wynosi 4340 zł (62 zł od jednego ucznia).

Do tej pory w poprzednich edycjach z nauki pływania w ramach małopolskiego projektu w naszej gminie skorzystało ok. 300 dzieci.

mgr inż. Stanisław Kozioł

Klasa IV na basenie